Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali, 681 persona humbin jetën nga Covid-19 brenda ditës

Nga Klodiana 0

Vazhdon të jetë tragjik bilanci i viktimave në Itali. Departamenti i Mbrojtjes Civile njoftoi se brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë 681 persona si pasojë e koronavirusit. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave në vend rritet në 15,362.

Brenda ditës janë konfirmuar 4,805 raste të reja me Covid-19. Të infektuarit e rinj e kanë rritur numrin total në 124,632.

Edhe pse shifrat mbeten shqetësuese vihet re një ulje në numrin e të infektuarve dhe viktimave gjatë ditës së sotme. Të premten, numri i të infektuarve ishte 4,585, pra 220 raste më pak. Ndërsa numri i viktimave të premten ishte 766, pra gjatë ditës së sotme kanë humbur jetën 85 persona më pak.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej