Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ishte përralla e parë që dëgjoja…

Nga Media 0

Nga Dostojevski

Një herë pas mësimit filloi të më tregonte një përrallë. Ishte përralla e parë që dëgjoja. Dëgjoja e magjepsur, imagjinata më bridhte nëpër vende të mistershme, digjesha nga padurimi për të mësuar fundin e ngjarjeve dhe mend fluturoja nga gëzimi që fundi ishte kurdoherë fatlum

(Nga libri “Netoçka Nezvanova”)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej