Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Iran, arrin në 2 757 numri i viktimave nga COVID-19

Nga Klodiana 0

Teherani njoftoi sot se koronavirusi i ri ka prekur tashmë më shumë se 40 000 persona, prej të cilëve 2 757 kanë humbur jetën.

Republika Islamike bën pjesë në vendet më të prekura nga pandemia e koronavirusit të ri.

Irani njoftoi më 19 shkurt rastin e pare të kontaminuar me COVID-19, por një zyrtar I lartë pranoi se virusi kishte qenë i pranishëm që në muajin janar.

COVID-19 ka shkaktuar 117 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit”, deklaroi Kianouche Jahanpour, zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë në një konference shtypi.

Në të njëjtën kohë, autoritetet shëndetësore kanë regjistruar 3 186 raste të reja të prekur me Covid-19 duke e çuar në 41 495 numrin e rasteve zyrtare të konfirmuara në Iran.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej