Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Infektohet me Covid-19 gjyqtari në Gjykatën e Apelit, reduktohen seancat

Nga Klodiana 0

Një gjyqtar në Gjykatën e Apelit të Tiranës ka rezultuar pozitiv për Covid-19.

Njoftohet se stafi i Gjykatës, do të punojë me orare të reduktuara. Po ashtu mësohet se disa anëtarë të stafit të Gjykatës janë karantinuar në banesat e tyre.

Sakaq Gjykata e Apelit ka reaguar duke njoftuar se seancat në Gjykatë do të reduktohen dhe do të shqyrtohen vetëm çështjet emergjente.

“Ju bëjë me dije se Këshilli i Gjykatës së Apelit Tiranë, sot në datën 13.07.2020 vendosi: reduktimin e veprimtarisë gjyqesore, duke u gjykuar vetëm çështjet emergjente, për shkak se nje punonjës i kësaj gjykate ka rezultuar pozitiv me Covid 19”, thuhet në reagimin për mediat.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej