I veshur me të zeza dhe kapuç, momenti kur i riu i vë tritolin derës së Dukës (film)

0
146

Gijhotina.com ka arritur të sigurojë videon e tritolit të vendosur mbrëmjen e djeshme tek dera e jashtme e shtëpisë së kreut të FSHF, Armando Duka.

Nga video e siguruar, shihet autori i veshur me te zeza dhe kapuç që vendos lëndën plasëse dhe largohet në të njëjtin drejtim nga erdhi. Pas shpërthimit të lëndës plasëse shihen dy efektivë policie që shfaqen në zonë.

Nuk dihet ende nëse këta të fundit kanë pasur informacion për ngjarjen apo nëse kanë qenë duke patrullua rastësisht në zonë. Ndër të tjera, policia ka shoqëruar disa persona mëngjesin e sotëm por nuk ka informacione për identifikim e autorit.