Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I shkaktoi shtetit dëm 4 mln $, arrestohet administratori i firmës që fitoi koncesionin për rrugën Milot-Balldren

Nga Ejona 0

Policia ka arrestuar administratorin e kompanisë fituese të koncesionit miliona dollarësh për rrugën Milot-Balldren.

Bëhet fjalë për Agim Kolën, administrator i kompanisë Rr.s.M.& Hidro Company, i cili është vënë në pranga për mashtrim me TVSH-në duke i shkaktuar buxhetit të shtetit një dëm prej rreth 4 milionë eurosh.

Opozita ka akuzuar disa herë qeverinë për këtë koncension, duke e quajtur si një nga aferat më të mëdha korruptive, për shkak të fryrjes së madhe të kostos së ndërtimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej