Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I riu që u kthye në simbol të qëndresës poshtë rrënojave, aty ku dhe mbeti viktimë (foto)

Nga 27-shi 0

I riu që i buzëqeshi vdekjes, që u kthye në simbol të qëndresës poshtë rrënojave, aty ku dhe mbeti viktimë.

Për orë të tëra, pati komunikim me trupat e shpëtimit. Madje në muhabet e sipër, ai kërkoi cigare i vunë një kokore për të mbrojtur kokën, dhe filluan punën pa ndërprerje.

Foto e tij e fiksuar në aparatin e Hektor Pustinës, të bën të përlotesh.

Ai nuk ia doli t’i mbijetojë tragjedisë. Soleta, e kishe zënë poshtë dhe trupat e shpëtimit nuk e hoqën dot.

Zoti e mëshiroftë atë dhe gjithë viktimat e kësaj tragjedie!

*marrë nga një postim në rrjetet sociale Tirona e Traditës

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej