Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I pavdekshmi/ Buffon do të jem këtu të luajë edhe me nipërit e tyre (film)

Nga 27-shi 0

Gianluiggi Buffon, 42 vjeç ka luajtur dje ndeshjen e tij 667 me Juventusin, duke qenë titullar në sfidën e mbrëmshme për Kupën e Italisë kundër Milanit.

Pas përfundimit të takimit, ai zgjodhi të marrë fanellën e Daniele Maldini, djalit të Paolo Maldini. Buffon shfrytëzoi mundësinë të koleksiononte bluzën e tij.

Në fund të ndeshjes ai tha: “Kam luajtur me Enrico Chiesa-n, dhe me Federico-n. Me Lilliam Thuram dhe djalin e tij, Marcus, si dhe me George Weah dhe djalin e tij Timonthy. Me Paolon kemi qenë kundërshtarë prej vitesh dhe nuk mund ta humbja mundësinë për t’i marrë fanellën djalit të tij, Danielit.

Unë do të jem këtu dhe kur nipërit e tyre të luajnë”, tha Buffon duke qeshur legjenda e gjallë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej