Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I dha tezes 12 mijë euro/ Ekzekutimi i familjes në Gjilan, policja qëndroi 4 orë mes kufomave

Nga Klodiana 0

Një ngjarje tragjike tronditi ditën e djeshme Gjilanin, ku policja vrau dy vëllezërit, prindërit dhe më pas veten.

Mediat kosovare shkruajnë se në momentin kur ka ndodhur ngjarja një nga vëllezërit ishte në gjumë. Ndërkohë në dritë kanë dalë detaje të reja ku organet e hutuesisë kanë konfirmuar se vrasja është kryer nga vajza e vetme e familjes Bllaca, Valedetja e cila ishte edhe punonjëse efektive e Policisë Rajonale të Gjilanit.

Dyshohet se pas vrasjes së familjarëve policja qëndroi rreth 3-4 orë mes kufomave. Raportohet se një ditë përpara krimit, ajo i kishte dorëzuar te tezja e saj 12 mijë euro.

Mëson gjithashtu se personat e fundit që ajo i kishte kontaktuar ishin tezja dhe bashkëshorti i saj. Kontakti me ta kishte ndodhur vetëm disa minuta para se ajo ta shkrepte armën drejt vetes, në fund të një vrasjeje të katërfishtë.

Tezja me bashkëshortin e saj, në ditën tragjike kishin shkuar për vizitë te familja Bllaca, mirëpo te dera i kishte pritur Valdete Bllaca për të mos i lënë të hynin brenda. E shqetësuar, Valdete Bllaca mësohet se u kishte thënë atyre se ata (familja) nuk janë aty dhe se ajo ishte e zënë. Pasi ishin përshëndetur me policen dhe kishin vendosur të largoheshin nga aty, tezja dhe bashkëshorti i saj dëgjuan krismat e dy plumbave që Valdete Bllaca i shkrepi drejt vetes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej