Humbja ndaj Çelsit, Konte: Nuk e konsideroj merkaton diçka shumë të rëndësishme

0
76
Soccer Football - Carabao Cup - Semi Final - First Leg - Chelsea v Tottenham Hotspur - Stamford Bridge, London, Britain - January 5, 2022 Tottenham Hotspur manager Antonio Conte REUTERS/David Klein

Trajneri i Totenhemit, Antonio Konte ka pranuar dominimin e Çelsit kundër drejt skuadrës së tij, gjë që e tregon dhe rezultati brenda 3 javësh.

Konte shprehet se humbja e 3 ndeshjeve brenda 10 ditësh, tregon se kundërshtari është më i fortë. Po ashtu ai nuk harrojë që të vlerësoj lojtarët e tij për ndeshjen e mirë që bënë.

 

“Është i njëjti mendim si i ndeshjeve të fundit. Unë isha shumë i qartë. Në këtë moment diferenca mes Totenhemit dhe Çelsit është shumë e thellë.

E thashë këtë përpara se të humbnim tri ndeshje në 10 ditë dhe kjo tregon se kundërshtari është më i fortë se ti në çdo aspekt. Por, unë jam krenar për lojtarët e mi, sepse bënë një ndeshje të mirë.

Ndonjëherë nuk mjafton të japësh 100%. Ka shumë pika ku ne duhet të përmirësohemi, jo vetëm në fushë, po në të gjitha aspektet.

Për Çelsin ishte një ndeshje e vështirë dhe ne duhet të vazhdojmë kështu. Jemi në një pozicion të mirë në tabelë dhe shpresojmë që të qëndrojmë deri në fund. Nuk e konsideroj merkaton diçka shumë të rëndësishme. Nëse do të shfaqet mundësia, unë kam folur me klubin dhe ata e dinë vizionin tim”, tha italiani.