Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Humb jetën në moshën 53 vjeçare kampioni i madh i mundjes, Artur Kreka

Nga Ejona 0

Sporti shqiptar ka marrë një lajm tepër të hidhur. Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshë 58 vjeçare mundësi Artur Kreka, ish –kampion i klubit të Skënderbeut.

Kreka është shpallur pesë herë kampion në Kupën e Republikës në 1981-1986. Dy herë kampion individual. Dhe nuk kishte se si të mos i jepej titulli Mjeshtër Sporti.

Kampionit Artur Kreka nuk i mungon as titulli Pishtar I Demokracisë. E ka fituar atë sepse ishte nga ata sfidantë që kur u përmbys busti i Enver Hoxhës në Korçë ishte protagonist.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej