Hashim Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale

Lexo edhe

Konferenca e shtatë për ecurinë e çështjes kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit do të mbahet sot.

Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Gjykatës Speciale, ku thuhet se konferenca do të mbahet në orën 14:30.

Kujtojmë se Dhomat e Specializuara e konfirmuan aktakuzën ndaj ish-eprorëve UÇK-së më 26 tetor të vitit 2020. Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi akuzohen për krime kundër njerëzimit.

Të Lidhura

Para