Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gruaja nga Vlora viktima e 9 nga koronavirusi, bashkëshorti izolohet në shtëpi

Nga Klodiana 0

Gruaja nga Vlora, viktima e nëntë nga koronavirusi ishte kthyer para dy javësh së bashku me bashkëshortin nga Italia.

Bashkëshorti i viktimës ka rezultuar negativ për koronavirus, ai ndodhet i izoluar në shtëpi.

Mësohet se gruaja rreth 72 vjeçe, jetonte me bashkëshortin prej 15 vitesh në Poro të Vlorës. Mësohet se ajo do të varroset në vendlindjen e saj në Fier.

Sipas deklaratës së Ministrisë së Shëndetësise, mësohet se gruaja, e cila vuante edhe nga hipertensioni, ishte e shtruar prej katër ditësh në spitalin infektiv në QSUT.

Dy ditët e fundit gjendja e saj ishte rënduar dhe po trajtohej në terapi intensive, por pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor nuk arriti të mbijetojë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej