Greqia shton masat, ndryshojnë përsëri rregullat për të hyrë në kufirin grek

Duhet të lëçisni

I dënuar me 10 vite burg për trafikim narkotikësh, arrestohet 48-vjeçari në Mirditë

Një 48-vjeçar i shpallur në kërkim për trafikim lëndësh narkotike, është arrestuar nga policia në Mirditë. Njoftohet se Viktor Lekgegaj u arrestua me finalizimin e ...

Prestigjozja “Forbes” artikull për Kosovën: Vizitojeni, Rita Ora vjen nga atje

Revista prestigjoze botërore, “Forbes” ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Veçanërisht,...

Gjykata Speciale në Kosovë: Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK, Sali Mustafa

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, që ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është...

Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Në Elbasan janë konfirmuar pozitive për Covid-19, 13 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë raporon këtë të mërkurë se numri i rasteve aktive në Elbasan...

Qeveria greke ka vendosur masa të reja për të bërë të mundur parandalimin e përhapjes së koronavirusit, pas rritjes së shifrave me Covid-19 ditët e fundit.

Masat e reja u vendosën pas një takimi që pati kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis me kreun e Komitetit të Sëmundjeve Infektive, Sotiris Tsiodras.

Masat e reja që u vendosën nga qeveria greke për prandalimin e përhapjes së Covid-19:

-Panairi i 85-të Ndërkombëtar i Selanikut, i cili ishte planifikuar për 5-13 shtator, është anuluar.

-Që nga 17 gusht, të gjithë pushuesit nga Suedia, Republika Çeke , Belgjika, Spanja dhe Hollanda duhet të kenë kryer testin (PCR)  për COVID-19, të kryer jo më shumë se 72 orë më pare, dhe ta paraqesin atë në autoritetet sapo të mbërrijnë.

-Që nga 17 gushti, të gjithë udhëtarët që hyjnë në kufijtë tokësorë të Greqisë, përfshirë këtu edhe qytetarët grek dhe ata me leje qëndrimi, duhet të kenë kryer testin (PCR)  për COVID-19 të kryer jo më shumë se 72 orë më parë. Testi duhet të jetë kryer në vendin e origjinës dhe jo në Greqi.

-Që nga 16 gushti vetëm 750 persona do të lejohen të kalojnë kufirin në Kakavijë.

-Ndërsa janë ndaluar të gjitha aktivitetet publike, si koncerte, shfaqe etj.

– Nga 11 gusht deri në 23 gusht, të gjitha baret dhe klubet do të jenë të mbyllura nga ora 00:00 deri më 07:00.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

I dënuar me 10 vite burg për trafikim narkotikësh, arrestohet 48-vjeçari në Mirditë

Një 48-vjeçar i shpallur në kërkim për trafikim lëndësh narkotike, është arrestuar nga policia në Mirditë. Njoftohet se Viktor Lekgegaj u arrestua me finalizimin e ...

Prestigjozja “Forbes” artikull për Kosovën: Vizitojeni, Rita Ora vjen nga atje

Revista prestigjoze botërore, “Forbes” ka publikuar së fundmi një artikull për disa nga vendet e botës, të cilat mund të vizitohen lehtësisht në këtë kohë pandemie. Veçanërisht,...

Gjykata Speciale në Kosovë: Arrestohet ish-shefi i inteligjencës së FSK, Sali Mustafa

Salih Mustafa, ish-shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, që ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është...

Konfirmohen 13 raste të reja me Covid-19 në Elbasan

Në Elbasan janë konfirmuar pozitive për Covid-19, 13 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë raporon këtë të mërkurë se numri i rasteve aktive në Elbasan...

26-vjeçari rreh dhe detyron të dashurën për marrëdhënie seksuale me forcë, shpallet në kërkim

Një ngjarje e rëndë është raportuar në policinë e Tiranës, ku një 26-vjeçar është shpallur në kërkim pasi akuzohet se rrahu dhe kreu marrëdhënie...