Grabitja e bankës në Tepelenë, policia identifikon autorin

Duhet të lëçisni

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...

Pas vjedhjes së banëkës së nivelit të dytë në Tepelenë, Policia ka arritur të identifikojë autorin e ngjarjes dhe vijon punën për kapjen e tij.

Në njoftimin e policisë thuhet se gjeneralitetet nuk bëhen publike për arsye hetimi.

“Në vijim të informacionit për vjedhjen me armë në një filial të një banke të nivelit të dytë në qytetin e Tepelenës, ju informojmë se:

Falë reagimit të shpejtë dhe profesional të Drejtorisë Vendore të Policisë Gjirokastër dhe Policisë lokale, në kohë reale është bërë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vjedhjes me armë.

Për arsye hetimi nuk bëhen me dije gjeneralitet

Policia është vënë në ndjekje të autorit, duke përdorur të gjitha format e metodat operacionale dhe hetimore për të bërë të mundur kapjen e tij”, – thuhet në njoftimin e policisë.

Kujtojmë se pak më parë dolën detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në Tepelenë ku viktimë e maskave kësaj radhe ka qenë një bankë e nivelit të dytë.

Sipas burimeve të Fax Web bëhet e ditur se është vjedhur një sasi parash prej 5 milion lekë të vjetra.

Të njëjtat burime thanë se grabitësit kanë evituar patrullën e policisë që ka qenë në qarkullim. Ndërkohë, mësohet gjithashtu se gjatë aktit të grabitjes, banka nuk ka dhënë asnjë sinjal alarmi për të lajmëruar policinë në kohë.

Personi që ka grabitur bankën ka qenë i armatosur dhe  pasi ka hyrë brenda ka kërcënuar punonjësit, të cilët shprehen se ndjehen të tronditur, pastaj ka marrë një shumën prej 5 milon lekë të vjetra dhe është larguar me anë të një makine që e priste jashtë bankës.

/ Faxweb.al/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...

Basha: Edhe 4 ditë për fitoren e madhe. Votoni 9 dhe ne do të sjellim ndryshimin që Shqipëria ka nevojë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i është drejtuar me një thirrje gjithë qytetarëve shqiptarë 4 ditë para zgjedhjeve. Basha i i fton qytetarët të votojnë...