Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata liron një tjetër kriminel të bandës së Durrësit

Nga 27.al 0

Gjykata ka liruar Sardian Sulejmanin, një tjetër anëtar të bandës së Durrësit, i dënuar me 25 vite burg.
Akuza në ngarkim të Sardian Sulejmanit është pjesëmarrja në vrasjen e Ilir Koldashi, 31 vjeç, e ndodhur në Tiranë në afërsi të stadiumit “Qemal Stafa”.
Sardian Sulejmani akuzohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda edhe për pjesëmarrje në episode të tjera kriminale, që i janë faturuar “Bandës së Durrësit” dhe për këtë shkak i dyshuari po gjykohet si anëtar i saj.

Sulejmani mori pjesë bashkë me Indrit Doklen e Kujtim Bunën në vrasjen e Ilir Koldashit, më 30 tetor 2005. Kjo ngjarje mësohet se ndodhi për shkak të problemeve të brendshme të bandës dhe ndarjes së saj në dy fraksione.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej