Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata Kushtetuese njeh vendimin e KPA, heq emrin e Besnik Muçit nga faqja zyrtare

Nga Klodiana 0

Gjykata Kushtetuese ka njohur vendimin e KPA-së për Besnik Muçi, i cili një ditë më parë vendosi ta shkarkojë atë. Nga faqja on line e kësaj gjykate, është hequr emri i z.Muçi si anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Aktualisht në faqen zyrtare rezultojnë të jenë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese: Vitore Tusha, Elsa Toska, Marsida Xhaferllari si edhe Fiona Papajorgji.

Besnik Muci u paraqit mëngjesin e sotëm në zyrën e tij të anëtarit të Gjykatës Kushtetuese, duke këmbëngulur se nuk do e njihte vendimin  e kolegjit të Apelimit për shkarkimin nga detyra.

Muçi iu drejtua me një letër Gjykatës  kërkuar prej saj të shqyrtojë rastin e tij dhe të vendosë për përfundimin ose jo të mandatit. Besnik Muçi u shkarkua nga detyra për problemet me pasurinë dhe figurën morale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej