Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata Administrative shtyn vendimin për kërkesën e bashkisë Tiranë

Nga Luljeta 0

Vendimi për ndryshimin e trupës gjyqsore për anullimin e pallatit tëk diga e liqenit do të mertret të hënën e ardhëshme

Gjykata e Apelit Administrativ vendosi sot të shtyjë vendimin për kërkesën e Bashkisë së Tiranës e cila kërkon përjashtimin nga trupa gjyqësore të gjyqtarit Arjan Qafa. Trypa gjyqsore ku  bën pjesë gjyqtari në fjalë do të shqyrtojë padinë e bashkisë së kryeqytetit për anulimin e një leje ndërtimi pranë digës së liqenit artificial në Tiranë.

Seanca është shtyrë për të hënën e ardhëshme në orën 15:30. Në seancë do të shqyrtohet kërkesa e Avokaturës së Shtetit dhe IKMT-së. Bashkia e Tiranës ka kërkuar përjashtimin nga trupa gjyqësore të gjyqtarit Qafa, me pretendimin se është në konflikt të hapur interesi. Bashkia e kryeqytetit kërkon anulimin e lejeve të dhëna më herët, duke pretenduar se hapësira do të kthehet për qytetarët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej