Garon kundër Trump/ Joe Biden zyrtarisht kandidat i demokratëve për President të SHBA-ve

Duhet të lëçisni

Ora e rrallë e Ahmet Zogut

Nga Arben Llalla Në vitin 2002 Bashkia e Selanikut organizoi një panair të orëve të vjetra dhe të rralla. Në këtë panair ekspozoheshin orë dore,...

Ja si e identifikon vogëlushja Edi Ramën… videoja bëhet virale (film)

Dy fëmijët më të famshëm të Instagramit, Deon Gjoni dhe Marge Pëllumbi qenë të ftuar në emisionin “ABC-ja e pasdites” të Ermal Peçit. Mes të...

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Joe Biden ka fituar zyrtarisht nominimin e Partisë Demokratike për t’u përballur me Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të nëntorit.

Përmes rrjetit social “Twitter”, Biden shkruan se kishte siguruar 1.991 delegatët e nevojshëm dhe do të luftonte për të “fituar betejën për shpirtin e kombit”. Ai kishte qenë kandidati i vetëm që kur Bernie Sanders u tërhoq në prill.

Biden, i cili shërbeu si nënpresident gjate administratës Obama, filloi fushatën që nuk u konsiderua bindëse në Iowa dhe New Hampshire, por më pas fitoi vrull me një fitore bindëse në Karolinën e Jugut.

Biden tha: “Ishte një nder të garonim në krah të një prej grupeve më të talentuar të kandidatëve që Partia Demokratike ka bërë fushë ndonjëherë dhe unë jam krenar të them që po kalojmë në këto zgjedhje të përgjithshme një parti të bashkuar.”

Ish-presidenti Obama ofroi mbështetje për zotin Biden në prill, duke thënë në një video se Z. Biden kishte “të gjitha cilësitë që na duhen tek një president tani”. “Kjo është një kohë e vështirë në historinë e Amerikës,” tha Z. Biden. “Dhe politika e zemëruar dhe përçarëse e Donald Trump nuk ka përgjigje. Vendi po kërkon për udhëheqje. Udhëheqja që mund të na bashkojë.”

Trump ka treguar se ai është i gatshëm për t’u përballur me zotin Biden të cilin ai e quan “Joe i përgjumur”.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Ora e rrallë e Ahmet Zogut

Nga Arben Llalla Në vitin 2002 Bashkia e Selanikut organizoi një panair të orëve të vjetra dhe të rralla. Në këtë panair ekspozoheshin orë dore,...

Ja si e identifikon vogëlushja Edi Ramën… videoja bëhet virale (film)

Dy fëmijët më të famshëm të Instagramit, Deon Gjoni dhe Marge Pëllumbi qenë të ftuar në emisionin “ABC-ja e pasdites” të Ermal Peçit. Mes të...

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...