Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futbollisti nigerian pëson sulm në zemër, ndërron jetë në moshën 31 vjeçare

Nga Klodiana 0

Një lajm i rëndë ka tronditur ditën e sotme botën e futbollit.

Futbollisti nigerian Isaac Promise, ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, pas një sulmi në zemër.

Futbollisti 31 vjeçar së fundmi ishte pjesë e skuadrës Austin Bold, ndërsa gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe me Gençlerbirlig, Trabzonspor, Manisaspor, Antalyaspor, Al Ahli, Balëkesirspor, Karabukspor, Giresunspor dhe Georgia Revolution.

Ai ishte kapiteni i ekipit kombëtar të vendit të tij duke luajtur në finale të Lojërave Olimpike të Pekinit, kur pësoi humbje nga Argjentina e udhëhequr nga Lionel Messi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej