Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futbolli në zi/ Shuhet legjenda Fatmir Frashëri (film)

Nga 27-shi 0

Ka ndërruar jetë në moshën 78 vjeçare legjenda e futbollit shqiptar, Fatmir Frashëri.

Pasditen e së premtes është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare legjenda Fatmir Frashëri. Në karrierën e tij të lavdishme, Frashëri ka luajtur si mbrojtës në skuadrën e 17 Nëntorit të viteve ‘60 deri në vitin 1972, kur mbylli karrierën.

I lindur në 3 prill të vitit 1941, Frashëri arriti të shkruante historinë me bardheblutë duke fituar katër herë kampionatin si futbollist dhe një herë si trajner i Tiranës.

Gjithashtu Fatmir Frashëri është shpallur kampion edhe gjatë kohës që drejtonte Dinamon.

Fatmir Frashëri është vlerësuar me titullin “Mjeshtër i Madh”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej