Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futbolli bashkohet kundër Covid-19, Neymar dhuron afro 900 mijë euro

Nga Klodiana 0

Covid-19 ka paralizuar të gjithë botën e futbollit por të shumë janë lojtarët, klubet dhe aktorë të ndryshëm të këtij sporti të cilët kanë bërë donacione të ndryshme për të luftuar këtë virus.

Kësaj fushate i është bashkuar së fundmi edhe Neymar i cili ka dhuruar afro 900 mijë euro.

Këtë shifër, sulmuesi i PSG, e ka vendosur në dispozicion të UNICEF dhe një fondi solidariteti në Brazil. Neymar kishte vendosur të qëndroj anonim por ka qenë një media në Brazil që ka bërë publik ermin e tij, me qëllim sensibilizimin edhe të lojtarëve të tjerë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej