Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“FRONTEX” ndalon 16 emigrantë të paligjshëm në Devoll, mes tyre gra dhe fëmijë

Nga Ejona 0

16 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar nga policia Kufitare në bashkëpunim me Frontex në afërsi të fshatit Trestenik.

Mësohet se emigrantët e ndaluar janë të kombësive të ndryshme, si irakianë, marokenë, sirianë dhe algjerianë.

Mësohet se mes të ndaluarve ka edhe gra dhe fëmijë.

Burime nga policia kufitare bëjnë të ditur se emigrantet po intervistohen aktualisht në pikën kufitare të  Kapshticës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej