Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Francë, 1 400 punonjës në ministrinë e Brendshme infektohen me koronavirus

Nga Klodiana 0

Rreth 1 400 punonjës të ministrisë së Brendshme në Francë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Ministri i Brendshëm francez, Christophe Castaner, e quajti virusin COVID-19 si “sëmundje profesionale”.

Në Francë, deri tani janë infektuar nga koronavirusi 112 950 persona. Ndërsa, në total kanë ndërruar jetë për shkak të virusit 10 869 njerëz.

Franca është shteti i pestë në botë për nga numri i të infektuarve me Covid-19 në mbarë globin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej