Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fluks turistësh në pikat kufitare, mijëra shqiptarë dhe të huaj hyjnë dhe dalin nga Shqipëria

Nga Ejona 0

Një fluks i madh shtetasish shqiptarë dhe të huaj janë hasur ditën e djeshme dhe të sotme në doganën e Qafë-Thanës.

Sipas statistikave, vetëm gjatë ditës së djeshme, në doganën e Qafë-Thanës kanë hyrë në Shqipëri 4469 shtetas shqiptarë dhe të huaj, si dhe kanë dalë 3330 shtetas.

Edhe në doganën e Kapshticës është rregjistruar fluks tejet i madh, me shifra gati të njëjta me atë të Qafë-Thanës.

Vetëm gjatë ditës së djeshme kanë hyrë 3841 persona dhe kanë dalë nga territori 4506 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej