Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Flora Brovina: Nuk e dija që fotoja nuk ishte e vërtetë

Nga Klodiana 0

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina pas intervistimit nga ana e policisë për fotografinë që publikoi dje ku shihej një grua duke u dhunuar nga tre ushtarë, ka pranuar se ajo fotografi nuk ka qenë e realizuar gjatë luftës në Kosovë.

Deputetja Brovina, ka deklaruar se nuk e ka ditur që foto është false dhe jo vërtetë.

““E kam marrë nga një asociacion, pra këshilli i drejtave të njeriut. Një aktivist ma ka dorëzua dokumentin në zarf dhe e dokumentonte se mund ta përdori dhe se personi është gjallë, dëshmitare ka qenë edhe nënkryetarja e komisionit për personat e zhdukur. Unë kurrë s’kam menduar se dikush mund të më sjellë dokumente që nuk janë të verifikuara dhe të sakta. Shumica e dhunimeve në Kosovë kanë pasur situata të ngjashme, prandaj nuk kam besuar që ky dokument nuk është i saktë” u shpreh Brovina.”, ka thënë Brovima.

Më pas ajo ka thënë që është e gatshme të bashkëpunoje me institucionet e shteti për zbardhjen e të gjitha rasteve duke filluar nga helmimet, masakrat dhe dhunimet e grave.

Brovina: Do të dëshmoj unë për krimet e serbeve, kjo kosovare që po dhunohet është ende gjallë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej