Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Flet pas vendimit, Tahiri: Absurde! Gjykata më tha që kam shpërdoruar detyrën, meqë kam folur me ca kushërinj…

Nga Ejona 0

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në një komunikim për gazetarët pas vendimit të Gjykatës, është shprehur se vendimi ndaj tij është absurd.
Ai shprehet se nuk kishte prova të mjaftueshme për akuzat e ngritura ndaj tij.
“Dëgjo më rezervoni të drejtën ta përtyp këtë estradë. Mesa kuptova gjykata më tha që nuk jam kriminel, nuk jam trafikant, po meqë ca kushërinj kanë përdorur emrin tim unë kam shpërdoruar detyrën. As nuk qesh dhe as nuk qaj dot. Nesër ju ftoj të ndajmë ca mendime, më vjen keq që siu përgjigjem dot më shumë sesa kaq. Mu duk sikur thanë ma vjen keq je i pafajshëm po skemi këllqe ta themi këtë.
Dy vjet jam hetuar për grup kriminal, ndërsa sot gjykata thotë që se ke bërë dhe këtë. Zoti ju ruajtë dhe juve, se mos kanë bërë kushërinjtë tuaj ndonjë gjë”, është shprehur Tahiri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej