Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fleckenstein këshilltar i Ruçit/ Martin Henze: Për çfarë pune paguhet nga taksat e popullit shqiptar?

Nga Klodiana 0

Ish- raporteri i Evropës për Shqipërinë, Knut Fleckenstein është emëruar këshilltar për integrimin pranë kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Lidhur me emërimin e tij ka reaguar këshilltari i CDU-së, Martin Henze, ku thot se Fleckenstein duhet të tregojë sa e ka rrogën dhe për çfarë pune po paguhet, dhe a po i jepen paratë e taksave nga populli shumë i varfër shqiptar.

Fleckenstein gjithashtu duhet t’i tregojë publikut diçka për masën e pagës së tij, dhe për çfarë pune paguhet, për të kaluarën ose të ardhmen? Mbi të gjitha, a po i jepen paratë e taksave nga populli shumë i varfër shqiptar apo po merr dëmshpërblim?A është ai në kontakt me miqtë e industrisë apo me organizatat miqësore të drogës të Ramës? Ankesa? Në fakt, Brukseli merrej me dokumente konfidenciale të BE-së, si sigurohet konfidencialiteti?”, shkruan Henez në Twitter.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej