Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Flakët e ferrit, dalin pamjet e frikshme nga zjarret në Australi

Nga Klodiana 0

25 të vdekur, mijëra shtëpi të shkatërruara dhe dhjetra mijëra ta pastrehë përveç dëmeve të pallogaritshme materiale.Ky është bilanci tragjik i zjarreve të mëdha që kanë përfshirë Australinë gjatë ditëve të fundit duke ngjallur një solidaritet të madh botëror.

Sëfundmi janë publikuar pamjet satelitore nga vatrat e zjarrit gjatë muajve të fundit në Australi duke treguar se cilat zona janë djegur. Zjarret në foto nuk janë të gjithë aktivë, por fotografia tregon se thuajse i gjithë kontinenti është djegur gjatë muajve të fundit nga të paktën një vatër zjarri, raporton abcnews.al.

Qielli duket i kuq ngado dhe banorët flasin për “Fundin e Botës”, ndërsa mijëra zjarrfikës janë përfshirë në luftë më flakët.

Disa reshje të lehta shiu kanë lehtësuar situatën, por shërbimi meteorologjik thekson se kjo është momentale dhe ndalja e reshjeve mund të përkeqësojë rrethanat. /abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej