Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fjalët e para të Fergusonit pasi doli nga koma: Mund ta shikoj finalen e Champions-it?

Nga Media 0

Sir Alex Ferguson u operua me urgjencë pas një hemorragjie cerebrale të shtunën e kaluar, por ish-trajneri i Manchester United mendjen e ka vetëm te topi.

Mësohet se sapo është zgjuar nga koma, skocezi 76-vjeçar ka pyetur mbi rezultatin e Doncaster, skuadër që drejtohet nga i biri Darren Ferguson. Më pas, ai u ka thënë familjarëve këto fjalë: “E di që nuk e shoh dot finalen e Kupës së Mbretëreshës, por a mund ta shikoj finalen e Champions League?”.

Për mjekët dhe familjarët pyetje të tilla janë shumë shpresëdhënëse për gjendjen shëndetësore të Fergusonit, por sigurisht që trajneri legjendar duhet të qëndrojë pushim për një kohë të gjatë.

Pra, vështirë se në datën 26 maj do të mund të udhëtojë në Kiev për të parë nga afër përballjen Real Madrid-Liverpool.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej