Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fitore spektakolare e kuqezinjve/ Kombëtarja shqiptare mposht pastër Moldavinë (film)

Nga Ejona 0

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultatin 2-0 në takimin e zhvilluar në “Elbasan Arena” të vlefshme për eliminatoret e Europianit.

Golat e Cikalleshit dhe Ramadanit, i dhuruan fitoren e parë teknikut Edi Reja, në drejtimin e kuqezinjve.

Me fitoren e sotme Shqipëria renditet e katërta në Grupin H me 6 pikë.

Ndeshja e radhës do të jetë kundër Francës, kampiones së botës në fuqi më 7 shtator.

GOOOOOL SHQIPËRIA 1-0. Cikalleshi kalon në avantazh kuqezinjtë. Klikoni këtu për të parë videon e plotë.

GOOOOOL SHQIPËRIA 2-0. Fantastik Ylber Ramadani. Klikoni këtu për të parë videon e plotë.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej