Finalja e Conference League/ Holandezët dhe italianët “dynden” në rrugët e Tiranës (FOTO)

0
50

Tirana i është “dorëzuar” mijëra tifozëve të ardhur nga Italia dhe Hollanda për të ndjekur finalen e madhe Roma-Feyenoord që do të luhet mbrëmjen e sotme në stadiumin “Air Albania”.

Në rrugët e kryeqytetit nuk po lëvizin automjete, por vetëm këmbësorë, muzikë dhe alkool. Holandezët janë pozicionuar pranë pedonales së qytetit, aty ku është fan zona e tyre.

Italianët po qëndrojnë kryesisht në zonën e ish-Bllokut dhe te fan zona e tyre në Amfiteatrin e Liqenit duke pritur me padurim finalen e madhe. Shihni më poshtë galerinë e fotove që sjell LSA.