Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Finalizohet megaoperacioni antidrogë në Itali, arrestohen 17 shqiptarët e shumëkërkuar

Nga Ejona 0

Një megaoperacion antidrogë i koduar “Rruga e Detit” është finalizuar gjatë orëve të para të ditës së sotme në shtetin italian.
Gjatë këtij operacioni kanë rënë në pranga 17 persona, shtetas shqiptarë dhe italianë.
Të arrestuarit akuzohen për organizatë kriminale, trafik ndërkombëtar droge, shpërndarje droge, etj.
Hetimet janë bërë nga njësia e karabinierëve në Olbia me koordinimin e drejtorisë së Antimafias në Kaljari, që ka drejtuar të gjithë punën hetimore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej