Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Finalizohet mega-operacioni i Europol ndaj mafias shqiptare/ Arrestohen 60 trafikantë shqiptarë

Nga Ejona 0

64 shtetas shqiptarë kanë rënë në pranga pas finalizimit me sukses të mega-operacionit me mbështetje të Europolit në katër shtete.

Sipas Europolit mafia shqiptare merrej me kultivim dhe trafik kanabisi dhe lëndë të tjera narkotike, prostitucion dhe pastrim parash në Belgjikë, Francë, Holandë dhe Itali.

Europoli njofton se në mega-operacion morën pjesë 600 oficerë policie ndërsa thekson se krimi i organizuar shqiptar mbetet një shqetësim tejet i madh për vendet europiane.

“Krimi i organizuar shqiptar vazhdon të mbetet një shqetësim për vendet në Evropë. Në mars, ekspertët mbi krimin shqiptar u mblodhën në selinë qendrore të Europol në Hagë për të diskutuar mënyrat për t’i trajtuar më mirë këto klane të dhunshme të mafias. Operacionet e mëtejshme të këtij lloji pritet të ndodhin në të ardhmen e afërt”-njofton Europoli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej