FIFA jep çmimin “Lojtari më i mirë i 2020”, Lewandowski fiton garën

Duhet të lëçisni

5 të vdekur dhe 353 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 353...

Nis në Spanjë fushata për dozën e dytë të vaksinës

Në Spanjë ka nisur sot fushata për dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19. Një 85-vjeçare, Leokadia Penia, e cila jeton në një shtëpi...

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

FIFA ndau ditën e sotme çmimet për futbollistin dhe trajnerin më të mirë të vitit.

Në një vit ku Topi i Artë nuk u dha për shkak të pandemisë, çmimi “The Best” e fitoi Robert Lewandowski. Polaku vetëm këtë vit fitoi 5 tituj me Bayern Munchen dhe u shpall golashënuesi më i mirë i Bundesligës dhe Champions League.

Ndërkohë që dy kandidatët e tjerë për këtë çmim ishin Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Portieri më i mirë i sezonit u shpall Manuel Neuer, i Bayern Munchen dhe kombëtares gjermane. Ai konkuroi me Alisso Becker (Liverpool, Brazil) dhe Jan Oblak (Atletico Madrid, Slloveni).

Kurse, trajneri më i mirë i vitit u shpall Jurgen Klopp, i Liverpool. Konkurentët e këtij të fundit  ishin Marcelo Bielsa (Leeds) dhe Hansi Flick (Bayern Munchen).

FIFA gjithashtu ka publikuar edhe formacionin më të mirë të vitit: Alisson; Alexander-Arnold, Sergio Ramos, Van Dijk, Davies; De Bruyne, Alcantara, Kimmich; Messi, Lewandowski, Cristiano.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

5 të vdekur dhe 353 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 353...

Nis në Spanjë fushata për dozën e dytë të vaksinës

Në Spanjë ka nisur sot fushata për dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19. Një 85-vjeçare, Leokadia Penia, e cila jeton në një shtëpi...

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...