Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Festuan si ushtar edhe në mes të Parisit, Franca kërkon nga UEFA dënim ekzemplar për Turqinë

Nga 27-shi 0

Në kulmin e tensionit politik, ku ushtria e Erdogan vijon ofensivën ndaj kurdëve në Siri, Turqia, ajo e futbollit, vijon të përkrah këtë vendim të Ankaras edhe në fushën e lojës. Pavarësisht se festimi i tyre me gjeste antisportive mund të sjell një dënim nga UEFA, futbollistët turk nuk nguruan ta bëjnë diçka të tillë edhe mes Parisit.

Festimi ushtarak i futbollistëve të Turqisë vijon të prodhoj shumë polemika por lojtarët duken të bindur dhe të vetëdijshëm në atë që bëjë në fushën e lojës, këtë e shprehu edhe Calhanglu menjëherë pas ndeshjes: “Mbështesim 100% kombin tonë”, u shpreh sulmuesi i Milan.

Ministrja e sportit në Francë, Roxana Maranineanu  me anë të një postimi në twitter kërkon një dënim ekzemplar nga UEFA.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej