Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fermerët hedhin qindra kuintal mollë në lum: Në këtë narkoshtet vlerësohet hashashi jo frutat (film)

Nga 27.al 0

Qindra kuintalë mollë  janë hedhur nga fermerët e fshatit Mançurisht në ujërat e kanalit të fshatit.

Lajmi është bërë i ditur 2 javë më herët ku fermerët e këtij fshati hodhën në lumë 300 kuintalë mollë.

Ndërkohë fermerët ballafaqohen çdo ditë me indiferencën totale nga ana qeverisë, e cila nuk ka marë asnjë masë për ruajtjen e prodhimit vendas.

Fermerët vazhdojnë të bejnë të njëjtin veprim në shenjë proteste.

Për këtë problem, ka reaguar edhe ish-kryeministri i vendit Sali Berisha i cili shkruan se në këtë narkoshtet nuk vlerësohen mollët por hashashi.

Postimi i ish-kryeministrit:

Jo molla dhe frutat por hashashi dhe helmi vleresohen nga narkoshteti!

Miq, fermeret ne katastrofe te vertete, hidhen qindra kuintal molle sepse i mbyt kontrabanda e narkoqeveritareve! Krim, krim, krim.

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Me 30 lek te vjetra doktor mollet,fermret e fshatit Mancurisht mbi 100 kuntal jan hedhur dhe vazhdojn te hidhen ne lum

Jo molla dhe frutat por hashashi dhe helmi vleresohen nga narkoshteti!Miq, fermeret ne katastrofe te vertete, hidhen qindra kuintal molle sepse i mbyt kontrabanda e narkoqeveritareve! Krim, krim, krim.Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sbMe 30 lek te vjetra doktor mollet,fermret e fshatit Mancurisht mbi 100 kuntal jan hedhur dhe vazhdojn te hidhen ne lum

Publiée par Sali Berisha sur Mercredi 24 avril 2019

Fermerët në Mançurisht hedhin 300 kuintal mollë në kanal (film)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej