Familja e liderit global i shkruan popullit: Mos i jepni mandat të tretë, na e ktheni në shtëpi Edin (letra)

Duhet të lëçisni

Situata pandemike, Komiteti Teknik i Ekspertëve rishikon masat

Komiteti Teknik i Ekspertëve këtë të hënë ka njoftuar se do të bëjë publike masat e reja anti Covid që ka ndërmarrë për shkak...

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

“Mandatin e tretë nuk do e kërkoja, sepse dua të rri me familjen, por po e bëj për Shqipërinë”.

Kështu shkroi udhëheqësi i lavdishëm dy ditë më parë në rrjetet sociale.

Në një postim të gjatë, teksa rendiste arsyet përse duhet të merrte mandatin e tretë, ai tha se kishte shumë borxhe ndaj familjes së tij, sidomos ndaj djalit të vogël, Zahos, por po e bën këtë “sacrifice” për popullin shqiptar.

Së fundmi, qarkullon një letër, ku “familja e Rilindasit” (që marrtë nga ditët e organizatës së veteranëve) u kërkon qytetarëve të mos e votojnë PS-në dhe as Ramën, në mënyrë që ai të kthehet në shtëpi.

Në letër shkruhet: “Ai do rrijë me ne, por ju po e shtrëngoni për mandatin e tretë”.

Letra mbyllet me një shprehje të Nolit për Skënderbeun: “Qan nëna për një bir, qan shpata për një burrë”.

Por në fund theksohet: “Popull mendo për ne, na e kthe Edin”.

Image

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Situata pandemike, Komiteti Teknik i Ekspertëve rishikon masat

Komiteti Teknik i Ekspertëve këtë të hënë ka njoftuar se do të bëjë publike masat e reja anti Covid që ka ndërmarrë për shkak...

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...