Euro 2020/ Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushton Coca-Cola një dëm prej 5.2 miliardë dollarë (film)

Duhet të lëçisni

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Coca-Cola ka humbur 5.2 miliardë dollarë, një shifër marramendëse pas konferencës për shtyp të Cristiano Ronaldos në Euro 2020.

Duke folur për mediat përpara ndeshjes së Portugalisë me Hungarinë të martën, Ronaldo ka larguar nga tryeza dy shishet e “Coca Cola-s”, duke e zëvendësuar atë me ujë.

Coca-Cola është sponsori zyrtar i Euro 2020 dhe ka vendosur dy shishe para të gjithëve që flasin në konferencat për shtyp.

Sipas The Athletic , aksionet e Coca-Cola ishin me vlerë 73.02 dollarë secili para konferencës për shtyp, por ranë në 71.85 dollarë më pas.

Gjesti i CR7 për lëvizjen e shishes Coca-Cola shkaktoi një rënie prej 1.6% për kompaninë në tregun e aksioneve.

Sulmuesi, me anë të këtij veprimi dha mesazhin që pijet e gazuara e me përmbajtje të lartë sheqeri, janë të dëmshme për futbollistët.

Madje një gjë e tillë është dëshmuar nga i biri i tij, Ronaldo Jr, i cili është shprehur që i ati (pra Ronaldo) nuk e lejon të konsumojë asnjë pije të gazuar.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...