Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Erion Veliaj bën mrekullinë; ngre në këmbë Sherif Merdanin që voton me paterica

Nga 27-shi 0

Sherif Merdani ka qenë ndër të parët që ka nxituar të votojë, megjithëse lëviz me paterica.

Ai ka shkuar qysh në mëngjes në shkollën “Dëshmorët e Lirisë”. Pasi votoi bëri propagandë elektorale, gjë që ndalohet me ligj në zgjedhje, por jo në votime: “Isha me paterica. Erion Veliaj më ngriti në këmbë. Sot duhet të votojë çdo njeri që e do këtë vend”.

Erion Veliaj sot po bën mrekulli duke ngritur në këmbë të sëmurët.

Sherif Merdani u dënua me 16 burg pas Festivalit të 11-të ai dhe në vitet ’90 ka punuar si diplomat në ambasadën shqiptare në Romë për llogari të qeverisë Meksi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej