Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Erë e fortë dhe stuhi në Hollandë: Anullohen 40 fluturime dhe ndjeshje futbolli

Nga Ejona 0

Byroja e motit KNMI në Holandë ka lëshuar një paralajmërim të një kodi portokalli për motin ditën e sotme.

Sipas mediave ndërkombëtare mësohet se janë parashikuar erëra deri në 120 km/orë, të cilat do të godasin zonat bregdetare.

Sakaq, Shoqata Hollandeze e Futbollit ka anuluar të gjitha ndeshjet e sotme, duke thënë se do të jetë e papërgjegjshme të lejohen lojtarët në fushë dhe tifozët të udhëtojnë.

Ndërsa Airline KLM ka anuluar 40 fluturime – 20 hyrje dhe 20 dalës – dhe udhëtarët që janë prekur mund të ndryshojnë udhëtimin e tyre deri më 18 shkurt pa shpenzime shtesë.

Ministria e Transportit gjithashtu ka paralajmëruar shoferët me një rimorkio që të mos përdorin rrugët vonë në ditë për shkak të erërave të forta të pritura.
Era do të rritet, duke arritur forcën e stuhisë 9 ose ndoshta 10 në perëndim deri në orët e vona të pasdites dhe mbrëmjes.

Sipas zyrës së motit Ëeerplaza, në mbrëmje, shiu i madh do të lëvizë nga veriu-perëndim në jug.

E hëna dhe e marta gjithashtu do të jenë me erë dhe lagështi, por me disa rreze dielli më shumë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej