Ekzekutimi i shqiptarit, kur u vra ishte me kunatën, familja ka zhdukur telefonin, 8 të shoqëruar

Duhet të lëçisni

Britania i hap dritën e gjelbër vaksinës AstraZeneca, me gjithë pikëpyetjet

Britania i dha dritën e gjelbër vaksinës së kompanisë AstraZeneca për koronavirusin, me gjithë pikëpyetjet e ngritura nga ekspertët lidhur me disa nga të...

764 raste të reja dhe 12 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 764 raste të reja, nga  1.827 testime të kryera për të dyshuar. Në orët e fundit...

Skandali/ Edi Rama hakmerret ndaj Veton Surroit

Këshilli i Qarkut Kukës i ka hequr ditën e sotme titullin “ Nderi i Qarkut Kukës” i dhënë në vitin 2015 publicistit she politikanit...

Koronavirusi i merr jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi

Covid-19 i ka marrë jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Ajo kishte disa ditë që ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ditën e...

Tetë persona u ndaluan për vreasjen e shqiptareit në Ekuador dy net më parë, por vetëm një u procedua penalisht, ndërsa të tjerët janë liruar pa asnjë akuzë. Videoja kapi momentin kur kriminelët hyjnë në shtëpinë e shqiptarit Adriatik Tresa, por asnjëri prej tyre deri tani nuk është arrestuar, pasi u zhdukën me shpejtësi duke humbur gjurmët me 2 makina.

Prokurori Walter Jaramillo u shpreh për mediat ekuadoriane se nga grupi hetimor u shoqëruan për t’u marrë në pyetje edhe familjarët, gruaja e shqiptarit, kunata, e cila ishte me Tresën në momentin që 45-vjeçari u vra, por edhe persona të tjerë të afërm të bashkëshortes.

Autoritetet ekuadoriane të drejtësisë janë shprehur se familja e shqiptarit ka fshehur telefonin, por edhe sende të tjera të Tresës pas vrasjes. Edhe pse autorët, të cilët u maskuan si policë të anti-drogës, ende nuk dihet se cilët janë, pista është e qartë, prishja e pazareve të drogës i mori jetën shqiptarit të radhës, të skeduar më parë për vrasje, pastrim parash dhe armëmbajtje.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Britania i hap dritën e gjelbër vaksinës AstraZeneca, me gjithë pikëpyetjet

Britania i dha dritën e gjelbër vaksinës së kompanisë AstraZeneca për koronavirusin, me gjithë pikëpyetjet e ngritura nga ekspertët lidhur me disa nga të...

764 raste të reja dhe 12 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë konfirmuar 764 raste të reja, nga  1.827 testime të kryera për të dyshuar. Në orët e fundit...

Skandali/ Edi Rama hakmerret ndaj Veton Surroit

Këshilli i Qarkut Kukës i ka hequr ditën e sotme titullin “ Nderi i Qarkut Kukës” i dhënë në vitin 2015 publicistit she politikanit...

Koronavirusi i merr jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi

Covid-19 i ka marrë jetën artistes së njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Ajo kishte disa ditë që ishte shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ditën e...

Për ato gra që nuk dorëzohen

Nga Evis Nasto “Po të quaj Eva, je dakort?” Kështu nisi biseda me 39- vjeçaren me origjinë nga verilindja, e vendosur në Tiranë prej 20vitesh....