Eksploratorët e Tiranës, gjejnë japonezë në Malin e Zi

Duhet të lëçisni

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Drejtuesit e Tiranës vazhdojnë të numërojnë trofetë e fituara ndër vite, por prej kohësh e kanë shumë të vështirë të ndërtojnë një skuadër për të qenë. Blerja më e mirë e huaj në prag të sezonit të kaluar ndoshta ishte japonezi Masado Fukui, i cili prej kohësh qëndronte në Malin e Zi. Flitet për një futbollist luftarak, por me aftësi të kufizuara teknike. Gjithsesi, Fukui u bë i dashur edhe jashtë kufinjve të kryeqytetit, ndoshta edhe nga ngjyra e flokëve që e ndërronte çdo javë dhe në edicionin që pritet të nisë do të jetë pjesë e kampionëve të Skënderbeut. Ndërsa bardheblutë mund të mos kenë më para, por si eksplorator mbeten njëlloj të talentuar.

5

Për hir të Ilir Dajës kanë gjetur edhe dy japonezë të tjerë edhe ata në Malin e Zi. I pari dhe që duket edhe si më i fisëm është Rjota Noma, një mesfushor, por që thuhet se mund të luajë edhe si sulmues krahu, të cilin e kemi parë, pasi u aktivizua në të dy ndeshjet e Europa League, ku si pjesë e Rudarit luajti kundër Kukësit. Ndërsa tjetrin e kanë gjetur “më afër” Tokios, quhet Hiroaki Jamamoto dhe ka luajtur për Igalos, në kategorinë e dytë të vendit fqinj. Trajneri Daja i ka provuar që në miqësore të zhvilluar dje në Serbi, por ende nuk ka një vendim zyrtar nëse do të qëndrojnë tek Tirana, madje gojët e liga kanë bërë me dije se nuk kanë treguar asgjë duke i krahasuar qoftë edhe me Fukuin, edhe nga fantazia për të zgjedhur ngjyrën e flokëve.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria triblon: Presim informacion dhe nga Interpol

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i...