Eduard Selami e Ilva Tare për darkë në shtëpinë e Berishës?

Duhet të lëçisni

Artan Hoxha nxjerr foton e “bossit” nga burgu dhe bën zbulimin tronditës

Operacioni në 10 shtete të Europës dhe Azisë “Los Blancos” çoi një numër të madh shqiptarësh pas hekurave, të cilët akuzohet se kishin sjellë...

E armatosur deri në dhëmbë. Këngëtarja e njohur u kap me pistoletë dhe 23 fishekë. Ja çfarë thotë policia

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi të futej...

Arrestohet këngëtarja kosovare në Morinë, po hynte në Shqipëri e armatosur. Ja cila është…

Policia kufitare e Morinës ka ndaluar një person në Morinë, pasi kishte armë me vete. Mësohet se bëhet fjalë për një këngëtare kosovare, e cila...

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Një darkë e tillë mund të ketë ngjarë pak ditë pasi Selami debatoi me kryetarin e PD-së Lulzim Basha në grupin parlamentar demokrat

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, gazetarja Ilva Tare, Eduard Selami është parë të hyjë në pallatin e ish-kryeministrit Berisha, darkën e së premtes. Me gjasë ai ka qenë i ftuar për darkë në familjen Berisha. Nëse kjo është e vërtetë, kjo ftesë vjen pak ditë pasi në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, Selami iu kundërvu kryetarit Basha për qëndrimet që ky i fundit po mban për çështje të rëndësishme. Selami ka reaguar ashpër ndaj kryetarit Basha, duke i thënë atij se nuk ishte serioz me qëndrimet e PD-së për Byronë e Hetimit apo Reformën në Drejtësi dhe se nuk pyet grupin parlamentar dhe forumet për qëndrimet që deklaron në publik për çështje të rëndësishme.

Detaj interesant është se Selami ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja Ilva Tare. Gazetarja e ka zemëruar pak vite më parë ish-kryeministrin Berisha me një reportazh në Al Jazira për ngjarjen e Gërdecit.

Pas këtij reportazhi Berisha ka refuzuar gjithmonë të shkojë në studion e  Ilva Tares.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Artan Hoxha nxjerr foton e “bossit” nga burgu dhe bën zbulimin tronditës

Operacioni në 10 shtete të Europës dhe Azisë “Los Blancos” çoi një numër të madh shqiptarësh pas hekurave, të cilët akuzohet se kishin sjellë...

E armatosur deri në dhëmbë. Këngëtarja e njohur u kap me pistoletë dhe 23 fishekë. Ja çfarë thotë policia

Policia Kufitare e Morinës ka arrestuar këngëtaren shqiptare, Fjolla Morina. Mësohet se këngëtarja është kapur me armë zjarri me vete, ndërsa tentoi të futej...

Arrestohet këngëtarja kosovare në Morinë, po hynte në Shqipëri e armatosur. Ja cila është…

Policia kufitare e Morinës ka ndaluar një person në Morinë, pasi kishte armë me vete. Mësohet se bëhet fjalë për një këngëtare kosovare, e cila...

Ministri i Jashtëm grek: Po shqyrtojmë veprimet e duhura për shtrirje me 12 milje në Jon

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke thënë se institucioni që ai drejton po shqyrton...

Vetëvrasjet te Covid-2/ Neurologu mesazh mjekëve: Jepni alarmin, kur shihni ankth te pacientët!

Neurokirurgu shqiptar në spitalin e Filadelfias, Gentian Toshkezi, foli në një lidhje me “Skype” në News24 lidhur me situatën e krijuar nga pandemia e...