Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Reja: Të drejtoj Shqipërinë më bën të ndihem i ri

Nga Klodiana 0

 

Trajneri i ekipit kombëtar Edi Reja gjatë një intervistë për mediat italiane ka folur rreth aventurës së re me kuqezinjtë por edhe për të kaluarën e tij tek Napoli.

73 vjeçari tregon se e pranoi ftesën pasi e bëri të ndihet më i ri.

“Pranova ftesën që më bëri kombëtarja e Shqipërisë pasi më bëri të ndihem i ri dhe më bën mirë për shëndetin. Sinqerisht më jep shumë kënaqësi kur trajnoj lojtarët.

Oferta që më bëri Shqipëria tregon vlerësim të madh për atë që unë kam bërë gjatë karrierës time kushtuar  futbollit. Shpresoj të arrij rezultate të mira për t’ua shpërblyer këtë besim. Sa i përket të kaluarës time tek Napoli,  e shikoj këtë klub në mesin e më të mirave në Evropë. Kanë në organikë lojtarë të kalibrit botëror. Tifozët kërkojnë trofe por besoj se Napoli është në rrugën e duhur”, u shpreh Reja.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej