“Edi Rama kryeministri më i zi i Shqipërisë”, Sali Berisha ka një pyetje për socialistët

Duhet të lëçisni

COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111...

Audiopërgjimi i Veliajt, reagon PD: Njeriu i Ndraghetas do të kapë dhe FSHF-në!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me audiopërgjimin që u publikua ditën e sotme në media, ku kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj...

Policia Rrugore kontrolle në Gjirokastër, 45 gjoba për shoferët që s’mbanin rripin e sigurimit

Policia e Gjirokastrës njofton se në javën që lamë pas ka arrestuar tre shoferë, ka pezulluar 4 patenta dhe janë vendosur 367 gjoba. Në prangat...

Vrau dhe hodhi në kanal fqinjën, Fetah Marra: Më kishte 60 mijë lekë borxh për bagëtitë

Zbardhet shkaku i vrasjes së 63- vjecares Fatime Suli në Kuçovë. Vrasësi Fetah Marra ka dëshmuar para grupeve hetimore se viktima i kishte borxh...

Nga “Foltorja” e Burrelit, Sali Berisha e ka cilësuar Edi Ramën si kryeministrin më të zi të Shqipërisë. Berisha iu drejtoi një pyetje saocialistëve se kur ka votuar PS për herë të fundit. Ish-kryeministri tha se në PS është votuar për herë të fundit në vitin 2009.

“Nëse Edi Rama vret shpresën çdo ditë, Lulzim Basha është bërë varrmihësi i saj. Jo se nuk e besojnë demokratët, sepse ata e kanë mbështetur 1000 mijë herë, por ai nuk ishte në lartësinë e duhur. Të gjitha këto kanë pasur çmim të shtrenjtë. Edi Rama, kryeministri më i zi i Shqipërisë pas Enver Hoxhës merr mandatin e tretë. Pse po ndodh kjo me ne? Vota. Unë i ftoj socialistët të shtrojnë një pyetje, kur ka votuar PS për herë të fundit? PS për herë të fundit ka votuar në vitin  2009. Si ka votuar? Që të mos votojnë për kryetarin që humbet zgjedhjet.

I drejtohem të gjithë atyre që kanë ndërgjegje shoqërore, nga viti 2009 e deri më sot nuk ka njohur votë. Gdhihet ministri apo ministresha në mëngjes dhe Edi Rama i thotë je emëruar ministër. Ky që zhduku votën në parti, zhduku votën në shoqëri. Në 2017 ky dhunoi masivisht, por shumë herë më tepër në vitin 2021.

Lulzim Basha ke borxhe të jashtëzakonshme demokratëve të Shqipërisë. Procesi për zgjedhjen e kryetarit të PD-së që organizoi Basha ishte kryekëput i manipuluar. Vetëm partitë komuniste dhe ekstreme mund të veprojnë në këtë mënyrë,. Kryesia nuk emërohet por zgjidhet me votë të fshehtë. I them anëtarëve të Kryesisë që jeni të rinj, por duhet të ndryshoni qëndrimin tuaj. E rëndësishme është të korrigjojnë gabimin. Nuk jeni të zgjedhur konfront statusit, por të emëruar. Sa më shpejt jepni dorëheqjen dhe bashkohuni me Kuvendin rithemelues të PD-së. Qëllimi ynë është të bashkohemi. I deklaroj këtu Sekretarit të Përgjithshëm, nënkryetarëve të PD-së dhe anëtarëve të tjerë që të japin menjëherë dhe të mos qëndrojnë si skllevër të pengBashës, pasi do bëjnë gabim të rëndë për veten e tyre,” deklaroi Berisha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111...

Audiopërgjimi i Veliajt, reagon PD: Njeriu i Ndraghetas do të kapë dhe FSHF-në!

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me audiopërgjimin që u publikua ditën e sotme në media, ku kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion veliaj...

Policia Rrugore kontrolle në Gjirokastër, 45 gjoba për shoferët që s’mbanin rripin e sigurimit

Policia e Gjirokastrës njofton se në javën që lamë pas ka arrestuar tre shoferë, ka pezulluar 4 patenta dhe janë vendosur 367 gjoba. Në prangat...

Vrau dhe hodhi në kanal fqinjën, Fetah Marra: Më kishte 60 mijë lekë borxh për bagëtitë

Zbardhet shkaku i vrasjes së 63- vjecares Fatime Suli në Kuçovë. Vrasësi Fetah Marra ka dëshmuar para grupeve hetimore se viktima i kishte borxh...

Zgjedhjet në 6 bashkitë/ Rama zhvillon mbledhje me drejtuesit politik të PS-së

Pas mbledhjes me grupin parlamentar të Partisë Socialiste, Edi Rama ndez ‘motorët’ për zgjedhjet e pjesshme lokale që do të mbahen në 6 bashki...