Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama, Kalorës i Urdhërit të Orthodoksisë i Kishës Greke

Nga 27-shi 1

Më 13 Dhjetor 2015, kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga disa ministra bëri një vizitë në Jeruzalem, gjatë së cilës u ndal në Patriarkanën e Kishës Ortodokse Greke. Kryeministri Rama u betua si Kalorës i Kryqit të Madh të Urdhërit të Kalorësve të Varrit të Shenjtë. Ky titull u jepet personaliteteve të Greqisë me kombësi greke të besimit ortodoks. Në raste të veçanta u jepet edhe personaliteteve me kombësi jo greke, të cilët kanë dhënë një kontribut të çmuar për ortodoksinë greke.

Loading...

Komente (1)

  1. Kurse të tilla të filozofisë Bullgare nuk dojnë gjë tjetër veq se stabilizim në vend dhe mos përkrarje morale dhe psiqike nga populi me shumice jo kishtere.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej