Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edi Rama e varrosi “Çështjen Çame” (film)

Nga Ejona 0

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi është shprehur se partia që ai drejton me qëllimin e vetëm atë të “çështjes çame”, u tradhëtua padrejtësisht nga Rilindja dhe qeverisja e Ramës.

Idrizi tha se kjo qeveri e ka varrosur këtë çështje.

“Si ka mundësi që askush nuk e thotë që Edi Rama e trdhëtoi PDIU-në dhe Çështjen Çame. Si ka mundësi që e quajnë tradhëti atë që PDIU nuk e tradhëtoj asnjëherë, atë që quhet Çështjen Çame. Si ka mundësi që nuk thotë askush që PDIU tradhëtoi Çështjen Çame, kjo parti për çështjen came u krijua dhe sipas jush do rrinte me Ramën. Që nuk thoshte qoftë dhe gjysëm fjale për varrosjen që kjo qeveri i bëri çështjes Çame që sot nuk e ka më as programin e saj, ta tradhëtonte Çamërinë apo ta sulmonte Ramën që harroi Çështjen Çame.”- tha Idrizi.

PDIU mbledh Keshillin Kombetar

Publiée par Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet sur Vendredi 3 mai 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej