“Ecim për Adrianën”, qytetarët solidarizohen me aktoren që u diagnostikua sërish me tumor

0
90

Pasi aktorja dhe deputetja Adriana Matoshi ditën e djeshme njoftoi se u diagnostikua sërish me tumor në tru, u organizua ecja në sheshet e kryeqytetit të Kosovës gjatë ditës së sotme.

Numër i madh i qytetarëve, kolegë e familjarë kanë ecur nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te “Teatri Kombëtar”.

Matoshi njoftoi dje se pas nëntë vitesh i është rikthyer sërish tumori në kokë. Me anë të një shkrimi prekës në Facebook, aktorja bëri thirrje për ta vlerësuar dhe dashur më shumë jetën.