Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E vlerësoi me notë të keqe/ Nxënësi planifikon kurthin për vrasjen e mësuesit të tij

Nga Ejona 0

Një nxënës nga Dortmundi në Gjermani ka tentuar të vrasë mësuesin e tij, së bashku me dy bashkëmoshatarë të tjerë.

Të enjten e javës së kaluar, 17-vjeçari thuhet se ka krijuar një “kurth” në një oborr të garazhit pranë shkollës, ndërsa dy të tjerët e kanë kapur mësuesin dhe e kanë gënjyer për ta afruar.

Por mësuesi kishte kuptuar që diçka nuk shkonte dhe kishte refuzuar të shkonte me dy nxënësit e tij, të cilët kishin bërë plan ta vrisnin me çekan.

Dy ditë më vonë, pedagogu mësoi se adoleshentët po planifikonin vdekjen e tij. Policia përdori një komision për vrasje, ndërsa të hënën nisën arrestimet, kërkimet dhe marrjet në pyetje.

Mësohet se arsyeja e acarimit të nxënësit është bërë një notë e keqe që i ka vendosur mësuesi në klasë.

“Ai u ndje i trajtuar në mënyrë të padrejtë sa donte të çlirohej nga mësuesi“, tha zëdhënësi i prokurorit, Felix Giesenregen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej